Czy suszarka może uszkodzić włosy?

 

Wiele osób rezygnuje z użycia suszarki do włosów ze względu na to, że bardzo ciepłe powietrze nadmiernie wysusza włosy. Należy jednak podkreślić, że dobrze dobrane urządzenie, które ma regulację temperatury, może zminimalizować szkodliwość suszenia. Aczkolwiek, specjaliści zalecają rezygnację z używania suszarki przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu Twoje włosy będą zdrowsze, mniej łamliwe i nie stracą swojego połysku.  Szczególną uwagę na dobór produktów tego typu muszą zwrócić osoby z cienkimi, podatnymi na uszkodzenia włosami. Niestety za sprawą osłabienia ich przez kosmetyki, są bardziej podatne na silny, gorący nawiew.

Problem temperatury nie ogranicza się wyłącznie do nawiewu. W przypadku słabszych urządzeń, które z pozoru suszą nieco zimniejszym powietrzem, kłopot polega na tym, że dłużej suszymy włosy, narażając je tym samym na większy wpływ wysokich temperatur. Tym samym są one przesuszone, łamliwe i tracą swój blask. Jeśli więc chcesz zadbać o swoje włosy, wybierz urządzenie o dużej prędkości nawiewu, które szybciej wysuszy końcówki.

Jednak wysoka temperatura nie jest jedynym zagrożeniem. W przypadku sprzętów bez koncentratora, czyli plastikowego elementu zamontowanego na stałe lub nakładanego na wywiew, istnieje duże prawdopodobieństwo zasysania włosów do środka urządzenia. Koncentrator w znacznym stopniu eliminuje zarówno to zagrożenie, jak i przypadkowe przypalenie naszych pasm.

Jeśli więc chcesz wyeliminować wszelkie zagrożenia, kup dobry, solidnie wykonany sprzęt. Taki, który będzie wyposażony we wszystkie rozwiązania minimalizujące zagrożenia, jak przegrzanie, przesuszenie czy wciągnięcie włosów. Dobrze, jeśli Twoja suszarka posiada system jonizacji, który dodatkowo zadba o fryzurę.

Zagrożeniem są sprzęty, które w czasie pracy nagrzewają się do wysokich temperatur, przez co przy zbytniej eksploatacji może dojść do przepalenia, a nawet zapalenia silnika.

Pamiętaj też, że przed suszeniem warto zabezpieczyć włosy kosmetykami, które będą stanowić barierę ochronną przed działaniem wysokich temperatur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *